KONTAKT    GALERIA    PRODUKTY    SKLEP  
 
 Tlenoterapia
  podstawy naukowe
  oxygen bar
 Fototerapia
  podstawy naukowe
  zastosowanie
 Terapia Mora
  podstawy naukowe
  alergie
  terapia antynikotynowa
 Salon urody
  kosmetyka tlenowa
  kosmetyka biocybernetyczna
 Aktualności nowiuśki
  nowe nowe
 ZAPRASZAMY DO SKLEPU 

Zastosowanie

Fototerapię można stosować o różnych porach dnia. W zależności od natężenia światła pojedyncza sesja naświetlania trwa od pół godziny do godziny, przy natężeniu światłą 10 000 luksów oraz odległości lampy ok. 50 cm. Podczas naświetlań można robić zwykłe czynności np. czytać, a tylko okazjonalnie spoglądać na lampę. Lampy do fototerapii używane w OXYGEN są całkowicie bezpieczne w użyciu, posiadają filtry promieniowania UV, nie powodują uszkodzenia aparatu wzroku, ani innego uszczerbku na zdrowiu.

Długość terapii

Terapie przeprowadzamy w dwóch wariantach 3 i 4-ro tygodniowych, po 30-60 minut, w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości. Niektórzy ludzie mogą doznać przypływu energii i poprawy nastroju już po pierwszej sesji, choć zdarza się to rzadziej. Poprawę samopoczucia uzyskuje się na ogół w pierwszym tygodniu terapii, zwykle po 4 dniach, chociaż na pełny przeciwdepresyjny efekt trzeba czekać do końca terapii.

Foterapia jest skuteczną metodą leczniczą u 70-80% osób cierpiących na depresję zimową. Należy podkreślić, że taką skuteczność obserwuje się tylko u osób spełniających kryteria tej właśnie formy zaburzeń depresyjnych. Inne - niesezonowe postaci depresji nie reagują na leczenie światłem.

 
 
www.gryf.pl 
 

KONTAKTGALERIAPRODUKTYSKLEPE-mail
TlenoterapiaFototerapiaTerapia MoraSalon urodyAktualnościE-mail
podstawy naukowezastosowanie
treścią naszego serwisu jest: xxxxx [linki]