KONTAKT    GALERIA    PRODUKTY    SKLEP  
 
 Tlenoterapia
  podstawy naukowe
  oxygen bar
 Fototerapia
  podstawy naukowe
  zastosowanie
 Terapia Mora
  podstawy naukowe
  alergie
  terapia antynikotynowa
 Salon urody
  kosmetyka tlenowa
  kosmetyka biocybernetyczna
 Aktualności nowiuśki
  nowe nowe
 ZAPRASZAMY DO SKLEPU 

Kosmetyka tlenowa

pliki_podstron->kosmetyka_tlenowa

Innowacyjna terapia skóry

Kosmetyczna terapia tlenowa polega na odmładzaniu skóry specjalnymi preparatami, przy pomocy strumienia skoncentrowanego, czystego tlenu.


Życiodajny tlen

Skóra odgrywa ogromną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Stanowi granicę między środowiskiem a organami wewnętrznymi, a ponadto, jako duży, samodzielny narząd, spełnia szereg innych, często nie docenianych zadań. Równocześnie jest ona bardzo wyra�nym odbiciem samopoczucia człowieka. Ze stanu skóry wnioskować można o młodości i starości, sprawności i chorobie. Odnosi się to przede wszystkim do skóry twarzy. Prawidłowy wygląd i funkcjonowanie skóry związane są bezpośrednio z zaopatrzeniem w tlen. Kiedy jego stężenie spada, zmniejszają się przemiany energetyczne w komórkach, a to powoduje ograniczenie funkcji skóry. Znajdujące się w środowisku substancje trujące przyśpieszają procesy degeneracyjne. Nasza cielesna powłoka staje się sucha, blada, traci elastyczność, szybko pojawiają się zmarszczki. W normalnych warunkach skóra w ciągu godziny przyjmuje z otoczenia 0,7 ccm/100 cm2 tlenu. W stosunku do powierzchni ciała wynosi to mniej niż 1% tlenu przyswajanego przez płuca. Dla kosmetyki tlenowej istotne znaczenie ma fakt, że w atmosferze czystego tlenu przenika go do skóry wielokrotnie więcej.
Skóra (cutis) składa się, z trzech warstw: naskórka (epidermis), skóry właściwej (corium) i tkanki podstawowej (subcutis). Naskórek jest tą warstwą, gdzie w postaci stopnia zrogowacenia komórek znajdują bezpośrednie odbicie wpływy zewnętrzne i wewnętrzne. Komórki naskórka utrzymują przemianę materii w dużej mierze dzięki tlenowi przenikającemu z powietrza. Nie wystarcza to jednak do zapewnienia regeneracji tych komórek, które u dzieci żyją ok. 101 dni, a u osób starszych już tylko ok. 46 dni. Tworzenie nowych komórek wymaga większej ilości tlenu.

W kosmetyce tlenowej, dzięki natryskiwaniu skóry skoncentrowanym czystym tlenem, jego transfer zwiększa się do tego stopnia, że potrafi natychmiast wyrównać istniejące niedobory. Poprawa stanu energetycznego i uregulowanie gospodarki wodnej komórek prowadzi do ich pęcznienia. Te niezdolne do pełnienia swych funkcji są odrzucane. Na powierzchni skóry pozostają zdrowe komórki nadające skórze lekki połysk. Zaróżowienie skóry świadczy o lepszym jej dotlenieniu.


Uzupełnić niedobór

Taki rezultat osiąga się tylko w kosmetyce tlenowej. Natryskiwany tlen wędruje, zgodnie z zasadami dyfuzji do głębszych warstw skóry. Poprawia to stan energetyczny komórek, intensyfikuje przemianę materii oraz przyśpiesza procesy regeneracji. Likwidacja deficytu prowadzi do natychmiastowej i utrzymującej się przez dłuższy czas poprawy funkcjonowania skóry, ponieważ nowopowstałe, zdrowe komórki charakteryzują się wyższym potencjałem energetycznym i żyją dłużej. Dzięki zwiększonej ilości energii powstającej przy zabiegach tlenowych, skóra całkowicie się oczyszcza. W przypadku niedostatecznego zaopatrzenia w tlen substancje odżywcze nie ulegają całkowitej redukcji do wody i dwutlenku węgla. Związki przejściowe powstające w procesie przemiany węglowodanowo-tłuszczowej pozostają częściowo w komórkach. W wyniku tego skóra staje się poszarzała, częściowo tłusta, częściowo wysuszona, odnosi się wrażenie, iż spełnia ona swe funkcje Jedynie w ograniczonym zakresie i szybko się starzeje.

 

pliki_podstron->kosmetyka_tlenowa_1

 

Skóra w przekroju.

Sposób wykonywania zabiegu

Najpierw, skóra poddawana jest peelingowi enzymatycznemu, którego zadaniem jest oczyszczenie jej ze wszelkich zanieczyszczeń i martwego naskórka. Następnie przy pomocy spryskiwacza i skondensowanego tlenu nanoszony jest tonik zmywający złuszczone komórki, które się delikatnie usuwa wacikiem. Na tak przygotowaną skórę nanosi się serrum i krem silnie odżywiające. Podczas zasadniczego etapu terapii, delikatnie masuje się skórę przez 15 minut strumieniem czystego tlenu. Służy do tego specjalny natryskiwacz z regulowaną dyszą tzw. air-bruscher. Równocześnie nanoszone są w postaci delikatnej mgiełki, aktywne tlenowe preparaty OXY FLUID. Wcześniej naniesione na skórę kosmetyki, "wtłaczane" są pod strumieniem tlenu w głąb skóry. Równoległym etapem, wzmacniającym skuteczność terapii jest inhalacja tlenowa, prowadzona podczas peelingu. Ma ona na celu zaktywizowanie procesów tlenowych w macierzy oraz skórze właściwej, rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie ułatwienie przenikania kompleksu substancji czynnych biologicznie do głębiej położonych komórek.

W OXYGEN BAR stosujemy nowoczesną aparaturę tlenową oraz najwyższej jakości kosmetyki tlenowe firmy NORA BODE zawierające min. koncentraty: ceromonów, kwasu hialuronowego, wyciąg z algi brunatnej, ogórecznika lekarskiego, kolagenu, witamin A,C,E, oleju z norek, oraz najnowszej generacji OXY-kosmetyki, zawierające: liposomy oraz "blue blood", rewolucyjną substancję aktywnie transportującą tlen z powierzchni w głąb skóry!

Kompleksowa kuracja trwa około 1 godziny, po której skóra nabiera zdrowego młodzieńczego blasku. Skóra znów oddycha zdrowo!

 
 
www.gryf.pl 
 

KONTAKTGALERIAPRODUKTYSKLEPE-mail
TlenoterapiaFototerapiaTerapia MoraSalon urodyAktualnościE-mail
kosmetyka tlenowakosmetyka biocybernetyczna
treścią naszego serwisu jest: xxxxx [linki]